Nowe waluty rozliczeniowe w Citi Handlowym

Posted 3rd Wrzesień 2014 | No Comments

Nowe-waluty-rozliczeniowe-w-Citi-Handlowym-

Koszty związane z przewalutowaniem to jeden z bardziej irytujących wydatków. Klienci Citi Handlowego mogą ich jednak uniknąć.

Większość osób wyjeżdżających poza granice kraju musi liczyć się z niewygodnymi kosztami przewalutowania. W przypadku dużych kwot mogą one być dość znaczne, co zniechęca do wykonywania niektórych transakcji. Klienci Citi Handlowego podróżujący po krajach strefy euro od pewnego czasu mogli liczyć na zwolnienie z pobierania różnych kursowych, co z pewnością było doskonałą informacją dla klientów, a jednocześnie kuszącą propozycją dla osób nieposiadających takich udogodnień w swoich bankach. Od nowego roku dodatkowych kosztów nie ponoszą też osoby dokonujące transakcji w dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich.  

Skorzystanie z takiej usługi jest możliwe dla posiadaczy konta walutowego w Citi Handlowym i podpięcie do niego karty debetowej. Samo połączenie karty z rachunkiem jest bezpłatne i szybkie. Można dokonać tego przez kontakt z doradcą w oddziale lub telefonicznie, ale też samodzielnie w usłudze Citibank Online. Warunkiem jest też oczywiście posiadanie konta walutowego, które jednak w razie potrzeby można otworzyć nawet przed samym wyjazdem do danego kraju.

Oferta Citi Handlowego jest z pewnością kusząca dla osób podróżujących poza granicami kraju. Ze statystyk wynika, że aż 86 proc. transakcji zagranicznych jest dokonywanych w trzech walutach rozliczeniowych znajdujących się w ofercie Citi Handlowego. Aż 66 proc. dotyczy transakcji w euro, a pozostałe 20 proc. obejmuje Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię. Skorzystanie z oferty oznacza, że w przypadku każdej transakcji dokonywanej kartą połączoną z określony kontem walutowym, nie będziemy ponosili dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem, czyli zapłacimy tylko rzeczywistą cenę przyjętą w danym kraju. Udogodnienie dotyczy zarówno transakcji bezgotówkowych, jak i gotówkowych, czyli np. skorzystania z zagranicznego bankomatu.  W związku z tym nie będziemy musieli szukać kantoru z najkorzystniejszym kursem wymiany, a przy okazji nie będziemy musieli trzymać przy sobie dużej kwoty gotówki.

Post Title: Nowe waluty rozliczeniowe w Citi Handlowym
Author: admin
Posted: 3rd Wrzesień 2014
Filed As: Banki
Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.