MBANK: Ile najwięcej można wypłacić z bankomatu?

Posted 17th Marzec 2016 | No Comments

MBANK:-Ile-najwięcej-można-wypłacić-z-bankomatu?

Z bankomatów korzystamy już nie tylko po to, aby wypłacić kilkadziesiąt złotych na drobne zakupy, ale wybieramy też większe ilości gotówki. Sprawdźmy, ile można najwięcej wypłacić z bankomatu w mBanku.

NBP podaje, że w III kwartale 2015 roku na polskim rynku było w obiegu 34,7 mln kart płatniczych, z czego aż 26,5 mln to karty debetowe. W tym samym czasie do dyspozycji klientów banków pozostawało 21 647 bankomatów w całej Polsce, a liczba transakcji wykonanych w tych urządzeniach wyniosła 201,5 mln sztuk na łączną kwotę 93 mld zł.

Karta debetowa w mBanku

Karta debetowa jest nieodłącznym narzędziem nowoczesnego konta bankowego, a zamówić je możemy już przy składaniu wniosku o otwarcie rachunku osobistego. Można to również zrobić później - w mBanku wystarczy wówczas zadzwonić na mLinię (należy wybrać numer 801 300 800) lub złożyć odpowiednią dyspozycję za pośrednictwem strony internetowej.

MBank dostarcza kartę debetową nieaktywną i robi to za pośrednictwem poczty (przesyłka zwykła lub priorytetowa). Żeby móc wypłacać pieniądze z bankomatu lub płacić w sklepie, należy najpierw aktywować kartę, dzwoniąc na mLinię lub korzystając z serwisu transakcyjnego, w którym można również samodzielnie ustalić PIN do karty debetowej. Oczywiście należy pilnować dobrze karty, żeby nam nikt jej nie ukradł lub żebyśmy jej nie zgubili. Każda utrata karty to problem dla jej właściciela. Gdy stwierdzimy, że utraciliśmy kartę, powinniśmy jak najszybciej ją zastrzec. Gdy nasza karta była objęta ubezpieczeniem, konieczne będzie jeszcze zgłoszenie jej utraty na policji. Sprawdźmy teraz, ile gotówki możemy wypłacić z bankomatu.

Ile może wypłacić klient mBanku?

Chociaż mBanku nie posiada własnych bankomatów, umożliwia swoim klientom korzystanie z urządzeń innych banków i firm zewnętrznych. W zależności od właściciela danego bankomatu, dostępne są różne limity jednorazowej wypłaty gotówki:

  • z bankomatów sieci Euronet możemy maksymalnie wypłacić albo 2900 zł, albo 3900 zł - wysokość limitu zależy od rodzaju konta, jakie posiadamy,
  • z bankomatów sieci Planet Cash możemy wypłacić do 3000 zł,
  • największą kwotę można jednorazowo podjąć z bankomatów Banku Zachodniego WBK – 6000 zł.

Pamiętajmy jednak, że w łatwy sposób można obejść te limity jednorazowych wypłat, dzieląc wypłatę gotówki na dwie lub więcej operacji, jeśli tylko pozwalają na to limity ustalone dla naszej karty.

Post Title: MBANK: Ile najwięcej można wypłacić z bankomatu?
Author: admin
Posted: 17th Marzec 2016
Filed As: Banki
Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.