Czy kredyt hipoteczny dla firm na oświadczenie jest osiągalny?

Posted 4th Luty 2017 | No Comments

Czy-kredyt-hipoteczny-dla-firm-na-oświadczenie-jest-osiągalny?

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie czy istnieje możliwość otrzymania kredytu hipotecznego dla firmy bez konieczności gromadzenia dokumentów i przedstawiania szczegółowego biznesplanu.

Kredyt hipoteczny dla firm kojarzy się na pierwszy rzut oka z szeregiem wymogów formalnych i merytorycznych. Firma musi je spełnić, aby myśleć o uzyskaniu pożyczki na inwestycję w jakąś nieruchomość lub jej zakup. Pytanie czy zawsze tak być musi i czy nie ma bardziej preferencyjnych możliwości, które pozwolą na uzyskanie pieniędzy danej firmie.

Choć przedstawiona wyżej opinia traktowana jest jako uogólnienie sytuacji rynkowe to w praktyce okazuje się, że niektóre banki mają dla firm kredyty hipoteczne, które można uzyskać nie przedstawiając tak szerokiej listy rzeczy. Przykładem jest tutaj Raiffeisen Polbank, gdzie można liczyć na kredyt hipoteczny przy uszczuplonych formalnościach (nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń majątkowych). Oczywiście taki kredyt otrzyma tylko firma z bardzo dobrą historią w BIK. Bankiem, które specjalizuje się w preferencyjnych kredytach dla firm jest Idea Bank. Tutaj na pieniądze mogą liczyć nie tylko firmy z dużym stażem, ale również takie które rozpoczynają swoją działalność. Jak pokazuje oferta bank jest także przyjazny jeśli chodzi o formalności i wymogi. Możemy tu liczyć nawet na kredyt hipoteczny na oświadczenie. Trzeba jednak pamiętać, że konieczna będzie nienaganna sytuacja w Urzędzie Skarbowym i ZUS.

Alternatywą dla konkretnego kredytu hipotecznego jest pożyczka gotówkowa. Za pieniądze uzyskane w ten sposób może sfinansować zakup nieruchomości. Najczęściej pożyczki nie mają ograniczeń co do tego co można zrobić z pieniędzmi uzyskanymi tą drogą. W przypadku tych produktów firma może liczyć na uproszczoną procedurę przyznawania pieniędzy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zwykle idzie to kosztem wyższego oprocentowania i ogólnie mniej korzystnych warunków spłaty pożyczki.

Dla firm które chciałyby uzyskać pieniądze tylko na oświadczenie dodatkową opcją jest pożyczka pozabankowa. Tutaj procedury są zminimalizowane i nie musimy obawiać się rygoryzmu znanego z banku. Niemniej jednak, trzeba liczyć się z większymi kosztami.

Jak widać możliwości jest całkiem sporo choć nie są one tak oczywiste i bezpośrednie jak to by sobie życzyło wielu przedsiębiorców.

Post Title: Czy kredyt hipoteczny dla firm na oświadczenie jest osiągalny?
Author: admin
Posted: 4th Luty 2017
Filed As: Banki
Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.