Euronet udostępnia swoje bankomaty dla IKO

Posted 26th Czerwiec 2017 | No Comments

Euronet-udostępnia-swoje-bankomaty-dla-IKO

Euronet przygotował nie lada gratkę dla użytkowników IKO – mogą oni już korzystać z jego bankomatów.

Od pewnego czasu z bankomatów Euronetu mogą korzystać posiadacze aplikacji z rachunkiem osobistym Inteligo i PKO Bank Polskiego, a także użytkownicy portmonetki IKO. Dzięki temu użytkownicy IKO mogą wypłacać pieniądze z co trzeciego bankomatu w Polsce.

W tej chwili gotówkę z pomocą aplikacji IKO zainstalowanej na telefonie komórkowym możemy wypłacać z ponad 6000 bankomatów na terenie całego kraju. Zanim do akcji przyłączył się Euronet użytkownicy mieli do dyspozycji tylko 3000 bankomatów PKO Bank Polskiego. Teraz dochodzi kolejne 3200 urządzeń Euronet, co daje zdecydowanie większą swobodę użytkownikom. Wynika to z faktu, że bankomaty Euronet są bardzo często zlokalizowane w centrach handlowych i centrach miast. Są to miejsca często uczęszczane przez osoby i zwykle to właśnie tam pojawia się potrzeba wypłacenia pieniędzy. Choć sieć bankomatów PKO Banku Polskiego jest bardzo duża, to dołączenie do niej jeszcze Euronetu dopiero daje swobodę i wolność działania osobom korzystającym na bieżąco z IKO.

Aplikacja IKO to praktyczne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na wykonywanie transakcji w sklepach internetowych, terminalach płatniczych, wypłaty gotówki z bankomatów, nawet jeśli nie mamy przy sobie karty debetowej, a także przelewanie pieniędzy na dany numer telefonu. Aplikacja daje swoim użytkownikom także możliwość realizowania czeków bez połączenia online. Aplikacja IKO działa od marca 2013 roku. Jej użytkownicy mogą korzystać z 68 tys. terminali Service, a także robić zakupy w ponad 8 tys. sklepów internetowych.

Gdy chcemy skorzystać z wypłaty pieniędzy z bankomatu, nawet jeśli nie mamy karty debetowej przy sobie, to cała procedura przebiega w prosty sposób. Polega na tym, że na wybieramy na ekranie bankomatu ikonę „wypłata bez karty”. Następny krok to wybór opcji IKO. Aby dokonać transakcji, wpisujemy sześciocyfrowy kod z naszej aplikacji i zatwierdzamy operację. Cała transakcja zajmuje tylko kilka sekund.

Największe korzyści płynące z korzystania z IKO to bezpieczne przeprowadzanie transakcji, a także szybkość działania. Aplikacja pozwala nam choćby na łatwe kontrolowanie stanu naszego konta. Na aplikacji możemy również sprawdzić historię naszego rachunku lub wyszukać najbliższy bankomat.

Post Title: Euronet udostępnia swoje bankomaty dla IKO
Author: admin
Posted: 26th Czerwiec 2017
Filed As: Banki
Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.