Jak przekształcić konto indywidualne we wspólne?

Posted 22nd Kwiecień 2017 | No Comments

Jak-przekształcić-konto-indywidualne-we-wspólne?

Konto indywidualne w sposób prosty można przekształcić w rachunek wspólny. Jak wygląda bankowa procedura w tej kwestii?

Większość instytucji bankowych bez problemu przekształci konto indywidualne w rachunek wspólny. Istnieją jednak i takie, które odmówią nam takiego działania. Są i takie, które bez problemu przekształcą konto indywidualne ww wspólne, jednak odwrotna procedura nie będzie już możliwa. Klient, który chce dokonać zmiany statusu swojego rachunku, musi liczyć się z tym, że konieczna będzie wizyta w oddziale bankowym.

Jak wygląda procedura zmiany statusu konta?

Decydując się na taki krok, musimy przygotować aktualne dokumenty potwierdzające tożsamość obydwu stron. Zainteresowane osoby muszą pojawić się w placówce razem, aby złożyć stosowne podpisy. W większości przypadków uwspólnienie konta może zostać zawarte jedynie między osobami, które pozostają w związku małżeńskim. Jednakże może to również nastąpić w przypadku osób całkowicie niezależnych względem siebie.

Ile kosztuje zmiana statusu konta?

Nadanie wspólnego konta nie jest drogą operacją. W większości przypadków kosztuje od 10 do 30 złotych. Kolejna kwestia to zakres możliwości względem wspólnego rachunku. Jeśli chcemy, by z naszego konta indywidualnego mógł korzystać inny użytkownik, to główny posiadacz rachunku może wyznaczyć zakres możliwości oraz termin uwspólnienia. W lwiej części przypadków proces zmiany konta indywidualnego w wspólne polega na ustanowieniu drugiej osoby współposiadaczem. Tego typu zmiana nie jest uniwersalna względem wszystkich banków. Każdy inaczej podchodzi do tej kwestii, w każdym banku panują inne procedury.

Warto również pamiętać, że czym innym jest pełnomocnictwo, a czym innym konto wspólne. Zanim nadamy komuś status współwłaściciela rachunku, powinniśmy się nad tym zastanowić. Taka operacja daje duże możliwości w kwestii ingerencji w rachunek. Współwłaściciel ma bowiem analogiczne prawa do korzystania z konta jak osoba, która daje jej na to przyzwolenie.

Post Title: Jak przekształcić konto indywidualne we wspólne?
Author: admin
Posted: 22nd Kwiecień 2017
Filed As: Banki
Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.