Idea Bank wprowadza bankowość w chmurze

Posted 15th Październik 2014 | No Comments

Idea-Bank-wprowadza-bankowość-w-chmurze

Niedawno polski system bankowy został zrewolucjonizowany przez bankowość elektroniczną. Idea Bank poszedł dalej: wprowadza w życie bankowość w chmurze.

Idea Bank został powołany przede wszystkim w celu współpracy z przedsiębiorstwami. Po dużym zainteresowaniu ze strony firm tym bankiem można wnosić, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu działalność. Konta dla firm z pełną obsługą przez bank, lokaty bankowe przeznaczone tylko dla firm, kredyty na preferencyjnych warunkach oraz wiele innych usług to oferta Idea Banku. Jest to bank poszukujący, stawiający na nowoczesność i pozyskanie jak największej liczby nowych klientów na jak najatrakcyjniejszych warunkach. Między innymi dlatego wprowadza nowy system elektroniczny zarządzania firmą pod umowną nazwą „bankowość w chmurze”. Czym jest ta tajemnicza bankowość w chmurze w wydaniu Idea Bank i na jakich zasadach funkcjonuje?

Nowy pomysł Idea banku polega na wprowadzeniu w życie zintegrowanego systemu Idea Cloud, który jest platformą do zarządzania małymi, średnimi i dużymi firmami. Generalnie system ten ma łączyć funkcje bankowe z funkcjami księgowymi i administracyjnymi, czyli ma udoskonalić zarządzanie firmą, a tym samym obniżyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Platforma Idea Cloud pozwalać będzie właścicielowi firmy na zarządzanie nią poprzez wspomniany już zintegrowany system. Będzie on mógł wystawiać faktury, rozliczać podatki, śledzić na bieżąco historię rachunku czy dokonywać płatności. Ale nie tylko: dzięki temu narzędziu firma będzie mogła planować przyszłą sytuację finansową. W związku z tym właścicielowi nie będzie już potrzebna grupa pracowników zajmująca się określonymi czynnościami związanymi z obsługą księgowo-bankową oraz zarządzaniem firmą – a przynajmniej nie w takiej liczbie jak dotąd. Może robić to sam lub z minimalną grupą pracowników.

Comperia.pl słusznie zauważa, że system ten pozwala na  wypracowanie pewnych nawyków płatniczych – i to zarówno u posiadacza rachunku bankowego, jak i jego kontrahentów – oraz na pełen monitoring terminów niezbędnych płatności. To z kolei pozwoli firmie planować swoje finanse oraz program inwestycyjny, i to z dużym wyprzedzeniem. Poza tym firma, decydując się na wprowadzenie tego systemu, może w każdej chwili – jeżeli wymaga tego sytuacja – starać się o kredyt przez Internet, nie przedstawiając żadnych zaświadczeń.

Na koniec warto nadmienić, że użytkownik platformy Cloud może w każdej chwili poprosić doradcę bankowego o pomoc w formie wideokonsultacji lub czatu. System Idea Cloud pozwala też na korzystanie z sejfu wirtualnego, w którym gromadzone są różnego rodzaju dokumenty, jak na przykład dane klientów, kontrahentów, prezentacje, skany umów. Wszystkie te dane w systemie Idea Cloud są oczywiście odpowiednio zabezpieczone.

Post Title: Idea Bank wprowadza bankowość w chmurze
Author: admin
Posted: 15th Październik 2014
Filed As: Banki
Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.