Banki dla organizacji pozarządowych

Posted 30th Grudzień 2012 | No Comments

Organizacje pozarządowe kreują w naszym kraju coś w rodzaju trzeciego sektora. I mimo tego, że ich budżet jest coraz większy (sięga obecnie 7 mln), instytucje finansowe w dalszym ciągu nie uważają ich za konkurencyjną ofertę dla swoich kredytów. Jak się okazuje jedynie kilka banków przewidziało w swojej ofercie warianty kredytowe dla organizacji pozarządowych.

Dlaczego tak jest?

Finansowanie inwestycji nie jest proste.

Co to jest organizacja pozarządowa?

Sektory gospodarcze w naszym kraju dzielą się na trzy części. Pierwsza sfera jest to sfera administracji publicznej. Druga sfera to część biznesowa. A trzeci fragment tegoż podziału to właśnie organizacje non profit, fundacje etc. Co oznacza organizacje non profit? Są to organizacje , które są całkowicie niezależne od administracji państwowej. Organizacje pozarządowe maja to do siebie , że niezwykle ciężko pozyskać im środki na swoje działania. Niestety ale okazuje się, że mają horrendalne długi. Działa niby coś n zasadzie fundriserów, ludzi, którzy pozyskują finanse od darczyńców. Jednak coraz mniej osób chce wejść w taką współprace a zwłaszcza kiedy miałaby ona mieć charakter stały. W naszym kraju organizacje pozarządowe mają niewielkie szanse na to ażeby otrzymać finansowanie z ramienia banku. Jeżeli chodzi o oferty bankowe to jedynie trzy banki maja w swojej ofercie kredyty sprecyzowane pod kątem organizacji non profit. Do tych banków należy DnB Nord. PKO BP oraz bank pocztowy.

Cała reszta instytucji finansowych owszem może mieć takie oferty jednak nazywa je kredytami dla małych i średnich firm. Niestety w naszym kraju klienci trzeciego sektora nie maja specjalnie co liczyć na odstępstwa od pewnych założeń czy też warunków. Muszą skopić się na tym co banki oferują a jak widać za wiele niestety nie oferują.

Post Title: Banki dla organizacji pozarządowych
Author: admin
Posted: 30th Grudzień 2012
Filed As: Banki
Tags: , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.