Lokaty terminowe

Posted 18th Czerwiec 2012 | No Comments

Lokaty terminowe finanse lokaty terminowe Jak wiemy lokaty terminowe zbierają coraz większą rzeszę fanów. Mimo wycofania lokat jednodniowych o automatycznej odnowie chętnych depozytariuszy nie brakuje. To skutecznie pozwala bankom na prowadzenie aktualnej polityki finansowej opartej o niskie oprocentowania. Na czym polega oszczędzanie w takich instrumentach finansowych?

Świadomość Polaków dotycząca inflacji czy też innych zagadnień związanych z finansami spowodowały, że odkładanie swoich oszczędności pod poduszkę czy też przysłowiową skarpetę coraz rzadziej jest praktykowane. Jak wiemy ów świadomość daje nam wiedzę, która informuje o utracie siły nabywczej pieniędzy, które nie są systematycznie powierzane. Jest to ściśle związane ze wspomnianą inflacją, która wynosi w chwili obecnej ok 5,00% w skali roku. Z takiego założenia możemy wywnioskować, że nominał 100zł w chwili obecnej za rok będzie mógł wstanie sfinansować rzeczy materialne o wartości aktualnej na poziomie 95zł. Jest to spowodowane oczywiście rynkowym wzrostem cen za poszczególne usługi bankowe. Lokaty terminowe są zawarte na z góry określony czas. Przedwczesne pobranie zdeponowanych funduszy pociąga za sobą konsekwencje w postaci utraty zarobionych pieniędzy. Takie informacje są oczywiście zawarte w każdym regulaminie tego sektora bankowego. Czy mamy gwarancję odzyskania naszych funduszy w przypadku ich lokowania w placówce, która przed okresem wypłat ogłosi upadłość gospodarczą? Zabezpieczeniem dla klientów jest oczywiście Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zwróci nam podstawę odsetkową w momencie niewypłacalności jednej bądź drugiej placówki. Jednak czy lokaty terminowe to jedyne rozwiązanie dotyczące lokowania naszych oszczędności? Do dyspozycji na rynku finansowym posiadamy takie rozwiązania jak np. lokaty inwestycyjne, których minimalny gwarantowany zysk może zostać powiększony z tytułu poprawnych inwestycji prowadzonych przez organizacje finansowe.

Post Title: Lokaty terminowe
Author: admin
Posted: 18th Czerwiec 2012
Filed As: Banki
Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

All widgets you add to the "single-bottom" widgetized area will appear here.